Ogłoszenia dla doktorantów
Ogłoszenia dla doktorantów:
Informacja dla doktorantów historii
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na XVII Letnią Szkołę Historii Najnowszej IPN (w dniach 4-9 września 2023). IPN pokrywa osobom zakalikowanym koszty dojazdu i pobytu.
Szczegóły w załączniku: pobierz skan pisma - plik pdf (1,8 MB)
Informacja dla doktorantów historii
Organizatorzy XXI Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, który planowany jest w dniach 17-20 września 2024 w Białymstoku zaplanowali sesję posterową dla młodych naukowców, przede wszystkim doktorantów. Szczegóły w załączniku: pobierz skan pisma (76 kB)
Konkurs "Mój doktorat w 180 sekund"
Trwa piąta edycja konkursu "Mój doktorat w 180 sekund" organizowana przez Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Romanistów Polskich „Plejada". Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ufundowała nagrodę w II etapie konkursu - dla krajów Europy Środkowej.
Zwycięzcy polskiej selekcji wezmą następnie udział w finale Europy Środkowej, który odbędzie się 8 czerwca w Pradze pod patronatem Uniwersytetu Karola oraz we współpracy z Instytutami Francuskimi Austrii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.
Konkurs jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności. Polega na wytłumaczeniu skomplikowanych zagadnień w prosty sposób. Poza wymiarem naukowym, konkurs stwarza okazję do sprawdzenia się w wystąpieniach publicznych, co jest ogromną zaletą w budowaniu kariery! Na prezentację w języku francuskim uczestnicy mają nie więcej niż 180 sekund i mogą posłużyć się tylko jednym slajdem. Jest to konkurs międzynarodowy, organizowany w kilku krajach francuskojęzycznych na całym świecie.
Więcej informacji tutaj: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/trwa-5-edycja-konkursu-moj-doktorat-w-180-sekund
Program Bekker NAWA
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków w tegorocznej edycji programu Bekker NAWA, którego celem jest wsparcie doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi.
Projekt może być realizowany przez okres od 3 do 24 miesięcy, przy czym wyjazd może rozpocząć się najwcześniej 1 marca 2023 r., a najpóźniej 1 października 2023 r.
Beneficjenci poza stypendium otrzymają również dodatek moblinościowy oraz dodatek na członków rodziny. Finansowanie wyjazdu członków rodziny (zarówno koszty utrzymania jak i dodatek mobilnościowy) jest możliwe wyłącznie w przypadku ich wyjazdu do ośrodka goszczącego, trwającego co najmniej 30 dni bez przerw.
Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie do 10 maja 2022 r. Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA (link do systemu). Wniosek należy wypełnić w języku polskim, z wyjątkiem części III. Załączniki do wniosku mogą być sporządzone w polskiej lub angielskiej wersji językowej.
Wnioskodawca może złożyć wyłącznie jeden wniosek o finansowanie w danym naborze w ramach Programu, obejmujący wyjazd do jednego ośrodka goszczącego.
Dlaczego warto wziąć udział w programie? (link do strony NAWA)
Ogłoszenie o naborze (link do strony NAWA)